Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Oświetlenie SMD i LED

Oświetlenie SMD następca LED staje się coraz bardziej popularne. Poniżej wymieniono kilka cech, które mogą pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru oświetlenia.

Niskie rachunki – dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej, lampy SMD pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. Oszczędność zużycia energii wynosi 70-90% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Źródłem dodatkowych oszczędności są niskie koszty serwisu dzięki temu, że lampy mogą działać bezobsługowo przez lata.

Ekologia – niskie zużycie energii połączone z możliwością zasilania z baterii słonecznych przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. Co więcej, materiały wykorzystane w produkcji spełniają wymagania dyrektywy RoHS, a lampa w całości może zostać poddana procesowi recyklingu. Unikalny układ diod ogranicza rozproszenie światła przez co redukuje jego straty. Uproszczona budowa lampy SMD redukuje jej ciężar.

Komfort i funkcjonalność – zastosowanie SMD o wysokiej niezawodności i czasie życia liczonym w dziesiątkach tysięcy godzin pozwala na długo zapomnieć o konieczności serwisowania. Inteligentny system kontroli napięcia – zapobiega skokom zapewniając stałe napięcie. Pierwszy system optyczny, który dzięki prostokątnemu zastosowaniu układu SMD pozwala uzyskać kontrolę nad snopem światła. Brak wysokiego napięcia – nie przyciągają kurzu oraz nie emitując ciepła nie przyciągają owadów.

Prosta instalacja – montaż oprawy SMD o klasycznej, sprawdzonej konstrukcji jest równie prosty jak montaż zwykłej oprawy oświetlenia ulicznego. Dodatkowym atutem lampy jest możliwość doboru barwy świecenia. Praca w niskiej temperaturze – nie zażółca. Brak migotania, lampy odporne na wstrząsy i uderzenia. Brak promieniowania UV.

Bezpieczeństwo – stosunkowo wysoki współczynnik oddawania barw (CRI), funkcja „fast-start” oraz duża równomierność oświetlenia poprawiają widoczność. Brak efektu niekorzystnego oślepiania zwiększa komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego zmniejszając liczbę wypadków. Lampy zaprojektowane do oświetlenia ulic, chodników, placów. Nie oświetlają obszaru poza wyznaczonym.

Prestiż – lampy SMD, stając się częścią krajobrazu, kształtują atmosferę miejsca, w którym się znajdują. Dzięki swym unikalnym cechom zostają w pamięci tych, którzy choć raz je widzieli. Znajdują uznanie u osób z wizją, która uwzględnia zarówno bezpieczeństwo użytkowników dróg jak i ochronę środowiska naturalnego.

Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski
Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Copyright © 2012 - 2021 - Arkadiusz Godlewski - www.DarmowaEnergia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Tomasz Glapski - ca.net.pl