Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Nasza oferta

Elektrownia wiatrowa jest to zespół urządzeń służących do wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej.

Elektrownie wiatrowe mogą pracować samodzielnie. To znaczy jako jedyne, niezależne źródło energii elektrycznej. Dzięki stosunkowo małemu obszarowi jaki zajmują turbiny wiatrowe są jednymi z efektywniejszych źródeł pozyskiwania energii. W przypadku mniejszych instalacji tzw. małe elektrownie wiatrowe często współpracują z fotoogniwami.

Ze względu na parametry techniczne przydomowe elektrownie wiatrowe dzielimy na małe, podstawowe i zaawansowane.

Małe – o średnicy wirnika do 2m i mocy do 1000W, waga do 20kg.

Podstawowe – moce od 500W do 3kW sterowane mechanicznie do wiatru za pomocą ogona do 100kg wagi.

Zaawansowane – moc od 3kW, zaawansowane sterowanie elektronicznie, ponad 300kg.

W skład podstawowego zestawu elektrowni wiatrowej wchodzi trójfazowy generator elektryczny z magnesami neodymowymi, wirnik z łopatkami, kontroler ładowania.

Opcjonalnie elektrownie wiatrowe można uzupełnić o:

Najczęściej wiatraki przydomowe działają w systemach autonomicznych. Oznacza to, że nie są wpięte do publicznej sieci energetycznej.

Na przydomowe elektrownie wiatrowe do mocy 20kW, które wytwarzają prąd na własne potrzeby, nie potrzeba koncesji. Nie trzeba też zgłaszać ich użytkowania do zakładu energetycznego jeżeli nie są podłączone do sieci publicznej.

Elektrownie wiatrowe i słoneczne z serii Ventus mogą służyć jako dodatkowe źródło energii, które w pewnym stopniu pozwala uniezależnić się od sieci lokalnego dystrybutora energii elektrycznej. Najlepiej sprawdzają się jako zasilanie domów „niskoenergetycznych” – bardzo dobrze ocieplonych, które potrzebują małej ilości prądu. Elektrownie wiatrowe i słoneczne stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi może w przyszłości jeszcze wzrosnąć, bo do prawa polskiego wprowadzana jest obecnie Dyrektywa Unii Europejskiej nr 2002/91/WE, według której w budynkach nowych oraz starych – gruntownie remontowanych – projektant będzie musiał uwzględnić w dokumentacji budynku zastosowanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Ponieważ elektrownie wiatrowe i słoneczne mogą działać praktycznie wszędzie, świetnie nadają się do spełnienia tego warunku.

Oferujemy Państwu dwa rodzaje elektrowni wiatrowych i słonecznych:

Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski
Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Copyright © 2012 - 2021 - Arkadiusz Godlewski - www.DarmowaEnergia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Tomasz Glapski - ca.net.pl