Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Moja przygoda z energią odnawialną zaczęła się podczas studiowania na Politechnice Łódzkiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja specjalność Układy elektroniki przemysłowej.

W lutym 2002 r. w czasie praktyk w Zakładzie Metalowo - Elektrycznym "Aparel" w Topoli Królewskiej koło Łęczycy wspólnie z kolegą Pawłem Wróblewskim wykonałem projekt sterownika kolektorów słonecznych na potrzeby CWU. W ramach zapłaty otrzymaliśmy zestaw 2 kolektorów słonecznych który od czerwca 2004 r. do tej pory podgrzewa wodę dla mojej rodziny.

Sterownik instalacji solarnej

Tematem mojej pracy magisterskiej był Przekształtnik AC/DC, DC/AC realizujący funkcję UPS dla zasilania systemów grzewczych.

Podczas projektowania Inwertera poznałem dogłębnie technologię przetwarzania energii zmagazynowanej w akumulatorach i możliwości wykorzystania jej na potrzeby sieci jednofazowej 240V~ oraz trójazowej 400V~ w gospodarstwach domowych oraz obiektach przemysłowych.

Przekształtnik AC/DC, DC/AC realizujący funkcję UPS

W 2004 r. zacząłem pracę w firmie Carbon II w Łodzi jako serwisant kotłów na ekogroszek firmy Hef, z czasem utworzyłem własną brygadę montażową i zająłem się kompleksową obsługą inwestycji.

W 2006r. rozpocząłem własną działalność gospodarczą pod nazwą P.P.H.U. "GODLEŚ".

Od tego czasu realizujemy systemy wytwarzania, dystrybucji ciepła na potrzeby ogrzewania. Zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem ekologicznych i ekonomicznych systemów grzewczych przeznaczonych do CO (Centralnego Ogrzewania) oraz podgrzania ciepłej wody użytkowej w domkach jednorodzinnych, wspólnotach mieszkaniowych, w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowych. W ciągu 6 lat od rozpoczęcia działalności wyspecjalizowaliśmy się w instalacjach kotłów węglowych na eko-groszek. W tym okresie uruchomiliśmy własne inwestycje oraz jako podwykonawca firmy CARBON II z Łodzi w większości na terenie woj. Łódzkiego ponad 500 kotłowni automatycznych o mocach od 15kW do 250kW, w większości na ekogroszek, kilkadziesiąt instalacji CO, ogrzewania podłogowego, CWU i kanalizacji w domkach.

Od 2008r zrealizowaliśmy jako podwykonawca Firmy Tomi-ka z Pabianic 6 instalacji grzewczych w domkach jednorodzinnych oraz 1 instalację w obiekcie mieszkalno - biurowym (pow 1000 m2) zasilanych pompami ciepła Stiebel Eltron oraz Nibe.

W 2011 r. główną gałęzią działalności firmy były kolektory słoneczne. W drugim półroczu 2011. na zlecenie Firmy KEKBUD z Łodzi koordynowałem montaż 261 instalacji solarnych (z tego 83 instalacje wykonane były przez moje dwie ekipy w okresie 3 miesięcy) na obiektach indywidualnych i gminnych w Gminie Sierakowice i Gminie Dębnica Kaszubska.

Równolegle z działalnością instalacyjną od roku 2005 rozpocząłem we współpracy z kolegami ze studiów Pawłem Wróblewskim i Przemysławem Burskim wdrożenie do produkcji innowacyjnego sterownika pod marką LOGISET do zarządzania produkcją ciepła przez kocioł na ekogroszek oraz jego optymalną dystrybucją na potrzeby C.O. oraz C.W.U.

Sterownik automatycznego kotła

W roku 2007 rozpoczęła się małoseryjna produkcja LOGISETa. Powstają kolejne wersje programu realizujące nowe funkcje: sterowanie zespołem nagrzewnic nadmuchowych na halach produkcyjnych, dystrybucja ciepła w układach ogrzewania podłogowego, podgrzewanie tłuszczy lub innych substancji w procesach technologicznych. Marka LOGISET jest w ciągłej fazie rozwoju i dostosowuje się nowych potrzeb automatyzacji procesów sterowania w różnych dziedzinach gospodarki.

Od 2010 roku poszukuję odpowiedniego rozwiązania do produkcji energii elektrycznej w ramach gospodarstwa domowego. Już w pierwszej fazie projektu okazało się, że sprowadzona przeze mnie elektrownia wiatrowa pochodzenia chińskiego nie spełnia oczekiwań naszego rynku a w szczególności nie sprosta zmiennym warunkom atmosferycznym panującym w naszym kraju i zamontowana u klienta dała kiepskie uzyski energii – szczególnie przy słabych wiatrach. Nie zniechęciło mnie to jednak do poszukiwania nowych rozwiązań i w 2011 roku analizowałem współpracę z producentami znajdującymi się za oceanem a dokładnie w USA. Niestety i tu rzeczywistość również pokazała, że cena produktu i jego transport są przeszkodą uniemożliwiającą jego dystrybucję. Rozwiązanie nadeszło nagle i to z rodzimego rynku. To Polska fabryka wyprodukowała wydajną elektrownię wiatrową. Oczywiście nic nie przychodzi łatwo i pierwsze testy trwały długo. Testowano najpierw elektrownie 500W o średnicy 1 m po czym 1500W i 2000W o średnicy 3m. Wszystkie próby zakończone zostały sukcesem i zostały wprowadzone do masowej produkcji.

Dom

W maju 2012 r. po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych na rynku technologii pozyskiwania energii elektrycznej z wiatru i słońca podjąłem współpracę dystrybucyjną z marką FreeVolt z Mogilna. W czerwcu została uruchomiona w siedzibie mojej firmy hybryda pokazowa elektrowni wiatrowej Aquael z serii VENTUS Power Generators o mocy znamionowej 2000 W połączona z panelami fotowoltaicznymi model Blue Series 235+ o mocy znamionowej 1000 W oraz Inwerterem o mocy 3000 W.

Dzięki połączeniu własnego doświadczenia z pasją wybieram zawsze najlepsze, najbardziej optymalne rozwiązania techniczne zapewniające moim klientom najtańsze ciepło, a od 2012r, również darmową energię elektryczną z wiatru i słońca, komfort w użytkowaniu, czystość w kotłowni i ekologię co w połączeniu ze sprawnie działającym serwisem daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Innowacyjność polskich elektrowni wiatrowych i słonecznych odbija się szerokim echem w społeczeństwie, więc jeśli nie chcesz już płacić drogich rachunków na prąd już dziś uruchom swoją własną hybrydę.


Arkadiusz Godlewski

Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski
Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Copyright © 2012 - 2021 - Arkadiusz Godlewski - www.DarmowaEnergia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Tomasz Glapski - ca.net.pl