Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Akumulatory AGM VRLA

Akumulatory AGM VRLA

W naszej ofercie posiadamy akumulatory AGM o pojemnościach 100, 120, 150 i 200 Ah.

Wysoka sprawność

Dzięki niskiej rezystancji wewnętrznej i wydajnych charakterystykach wyładowania, akumulatory FreeVolt mogą być stosowane w wielu obszarach, zarówno do pracy cyklicznej jak i rezerwowej.

Bezobsługowe

W całym okresie eksploatacji nie ma potrzeby sprawdzania poziomu elektrolitu ani uzupełniania wody. Gazy wydzielane podczas elektrolizy podlegają prawie całkowitej rekombinacji do postaci wody (do 99%) dzięki efektywnej reakcji łączenia wodoru z tlenem.

Konstrukcja zaworu bezpieczeństwa

Nadmierna ilość wydzielonego gazu w wyniku przeładowania lub nieprawidłowej metody ładowania jest wypuszczana przez zawór bezpieczeństwa, który wykrywa wzrost wewnętrznego ciśnienia i otwiera się, aby wypuścić gaz, a następnie automatycznie się zamyka.

Technologia separatora

Separator z absorpcyjnej maty szklanej (AGM), stosowany w akumulatorach FreeVolt, stanowi materiał o dużej porowatości, który zapewnia maksymalną dyfuzję tlenu i ułatwia reakcję masy czynnej w płytach. Separator zapewnia również stałą odległość pomiędzy płytami dodatnimi i ujemnymi oraz zatrzymuje elektrolit, dzięki czemu wyciek kwasu jest zminimalizowany.

Praca w szerokim zakresie temperatur

Akumulatory FreeVolt SPB mogą być eksploatowane w szerokim zakresie temperatur, jednakże optymalna temperatura dla eksploatacji akumulatorów wynosi 20ºC do 25ºC.

Niski stopień samowyładowania

Zastosowanie kratek ze stopu ołowiowo-wapniowego zapewnia minimalne samowyładowanie. Dlatego, akumulatory mogą być magazynowane przez okres 9 miesięcy w normalnych warunkach (20 do 25°C), bez trwałego wpływu na pojemność lub oczekiwaną żywotność.

Szczelna obudowa

Konstrukcja akumulatorów FreeVolt SPB zabezpiecza przed wyciekiem elektrolitu przez zaciski lub obudowę. Obudowa wykonana tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości, dostępna w wersji ze standardowego tworzywa ABS (UL94 HB).

Żywotność przy pracy buforowej

Znamionowa żywotność przy pracy buforowej / rezerwowej (20°C) wynosi od 10 do 12 lat.

Eksploatacja w wielu pozycjach

Dzięki szczelnej konstrukcji akumulatory mogą być eksploatowane w dowolnej pozycji (w pionie lub poziomie z wyjątkiem pozycji całkowicie odwróconej).

Zastosowania

Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski
Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski Darmowa Energia - Arkadiusz Godlewski

Copyright © 2012 - 2021 - Arkadiusz Godlewski - www.DarmowaEnergia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Tomasz Glapski - ca.net.pl